Întrebare recomandată | Inferno a întrebat:

Ce este mai placut? Sa iubesti sau sa urasti?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

Sa urasti e cel mai frumos sentiment!

| Inferno explică (pentru LoveToHate):

Unde mai pui ca este si cel mai nobil sentiment.

| criss94 a răspuns (pentru Inferno):

Cum ura poate fi cel mai nobil sentiment? daca urasti, viata iti trece pe alaturi... nu savurezi din placerile pe care ti le poate oferi viata, una din ele fiind chiar Dragostea... doar ea ne face oameni impliniti si ne ofera o multime de lucruri frumoase (un sarut rapit, un zimbet inocent, o imbratisare patimasa)

| florinmarius20 a răspuns (pentru LoveToHate):

E cel mai placut sentiment, nu frumos.happy

| PunisheR01 a răspuns (pentru LoveToHate):

Hai ca ai fost tare laughing

| IMC90 a răspuns (pentru Inferno):

Iti propun sa iesi si tu din casa, sa-ti faci o prietena (ceea ce probabil n-ai mai avut niciodata) si apoi sa ne zici tu raspunsul la intrebarewinking

70 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu cunoști sentimentul trădării!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Sa traiesti in singuratate fara ura sau iubire, doar tu fara griji pentru altcineva in afara de cei care ti-au dat viata.

| Ghost89 a răspuns (pentru mgtow):

Singuratatea conduce la tristete, tristetea la ura...Tot acolo ajungi. Cel mai bun uneori e sa traiesti in armonie cu amandoua, un echilibru perfect intre ele, incat sa nu se strice nimic.

| mgtow a răspuns (pentru Ghost89):

Asta e dar mai bine singur decat sa iti para rau ca te bagi pe fir cu una care si-a facut de cap cand era tanara sau minora, acum minciuna e prima arma ca sa linguseasca barbatul vulpea. Singur esti amagit de belelele care se petrec in jurul tau si da influenteaza situatia in care nebunia asta isi face efectul printre noi, iar noi ne rezervam drepturile calitatii superioare.

| darrio2007 a răspuns:

Sa iubesti.Vad ca ai dat funda celui care ti-a spus sa urasti.Asta este starea ta de spirit acum.Ai sa vezi mai tarziu ca iubirea este cel mai frumos sentiment.

| 4b a răspuns:

La ce folos sa urasti?! Iubirea adevarata e in top...

| emaalexandra97 a răspuns:

Cel mai frumos sentiment este sa iubesti si sa fi iubit dar in unele momente mai apare si momentul de gelozie sau chiar de ura.

| adriangabor92 a răspuns:

Sa iubesti

| unknownn a răspuns:

Sa iti faca o bunaciune un oral.

| Cosminovici18 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana unii se simt mai bine daca urasc altii se simt mai bine daca iubesc fiecare cum ii place! Mie de exemplu imi place sa iubesc!

| vali1985 a răspuns:

Cel mai placut sentiment este sa iubesti.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Si una si alta depinde de situatie.

| Antoonel a răspuns:

Sa iubesti si sa fii iubit. Ura este un sentiment foarte ciudat ce ne apasa pe toti.

| ku990 a răspuns:

Sa iubesti

| irbis a răspuns:

"cel mai frumos lucru pe care-l putem simti este marele mister al lucrurilor."

| coMpLeT a răspuns:

Sa iubesti, normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Sa iubesti, bineinteles big grin, asa esti impacat cu tot ce e in jur, ai cel putin un coltisor de liniste, insa daca urasti, iti consumi energia fara rost, ura iti macina gandurile, iti ia linistea.

Nu imi da ignore big grin
Daca o sa mai ai contul peste vreo... 7 ani, uita-te peste ce ziceai, sa vezi ca am dreptate cand spun ca e de la varsta.

| Vans a răspuns:

Cand vrei să iubeşti şi n-ai pe cine rămâne doar să urăşti.

| michelia a răspuns:

Sigur e mai placut sa iubesti si sa fii iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti desigurhappy, sa urasti nu este cel mai bun lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul-tau sa urasti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... thinking e placut sa iubesti si sa fi iubit, dar e dureros sa iubesti si sa nu fi iubit.
Nu conteaza daca urasti si esti urat, sau daca urasti si nu esti urat.
Deci as spune ca e mai placut sa urasti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti e cel mai placut sentiment din lume, dar sa fi si iubit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-a mai naspa intrebare de pe tot TPU-ul. E ca si cum ai intreba : ce e mai frumos Sa mananci o masa copioasa sau sa vomiti ce ai mancat bun cu o seara inainte!? Si inca mai da si funda pentru raspuns sec. adolescentii din ziua de azi, doamne fereste.

| AndyLavy a răspuns:

Sa fii indiferent

Răspuns utilizator avertizat
| PotatoMustDie a răspuns:

Ambele.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună.
Să iubești. Deși de la iubire la ură, e doar un pas. ☺

| Chio9 a răspuns:

Sa-l iubesti pe cel pe care l-ai urat.

| Cat a răspuns:

Si iubirea si ura iti pot consuma o cantitate impresionanta de energie.
Pentru mine totusi e mult mai placut sa iubesc, iar satisfactiile pe care ajung sa le am asa sunt mult mai puternice decat cele care vin din uratul cuiva.