Întrebare recomandată | Inferno a întrebat:

Ce este mai placut? Sa iubesti sau sa urasti?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

Sa urasti e cel mai frumos sentiment!

70 răspunsuri:
| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Ambele sunt dificile

| gsjsjjs a răspuns:

Niciuna happy

| AnaaSb a răspuns:

Sa fii unicorn.

| Crytek6 a răspuns:

Cel mai bine e sa le faci pe amandoua

| alexhardy a răspuns:

Depinde de persoana. Pentru majoritatea "Sa Iubesti" este mult mai placut. URA insa este un sentiment mult mai puternic decat iubirea.

| tgiabberriieul a răspuns:

"Să dai ca-n oala cu sarmale" şi
"să duci buşteanu' la castor". laughing

| 000M1ha3la a răspuns:

Cu siguranta sa iubesti

| sharlyn a răspuns:

Sa urasti happy...cand urasti nu suferi dar cand iubesti suferi si iti face mai mult rau decat bine.Cel mai placut e sa urasti :X

| raduro1985 a răspuns:

Ciudata intrebare. Atata timp cat faptul ca urasti pe cineva nu iti aduce nici o satisfactie (doar simpla ura, nu vorbim de razbunare, care oricum nu vad cum te face sa te simti bine sa vezi ca sufera cineva), dar iubirea iti ofera enorme satisfactii (de la cele erotice pana la cele mai "romantice" sa spun) e clar raspunsul meu.
E mult mai placut sa iubesti. Pentru cei care spun ca e frumos sa iubesti doar daca ai pe cine:poti iubi poezia, poti iubi un animal, mereu se gasesc lucruri de iubit, pana va aparea persoana. Dar in primul rand trebuie sa fii deschis la orice.

| Alex10Roxy a răspuns:

Sa iubesti e cel mai ffrumoa sentiment

| Goguryeo a răspuns:

Sa iubesti!

| cosminasss a răspuns:

Sa iubesti

| pysy5 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment dar atunci cand nu este impartasita acest lucru te duce la ura cand nici nu iti dai seama, de la iubire la ura este un singur pas

| DennisDMR a răspuns:

Trebuie sa suporti consecintele vietii!

| LenaELena a răspuns:

Depinde sunt persoane care urasc si iubesc cu aceiasi intensitate dar normal ca e mai frumos sa iubesti dar atunci cand iubesti si nu esti iubit normal ca durerea e mare asa ca in acel caz mai placut sa urasti

| ashmeker a răspuns:

Iubirea este foarte inportanta funda plz n-am nici una te rog plz

| cobra2229 a răspuns:

Singer iubesti!(am simtit asta)e foarte placut

| IoanaStn1996 a răspuns:

Este placut sa urasti persoana care te iubeste smug laughing da e cam aiurea cand tu iubesti si celalalt nu mai vrea sa stie ca existi.

| LiveWhileWereYoung a răspuns:

Sti cum se spune "Fat Frumos nu s-a nascut pentru bogatii ci pentru a iubii".

Răspuns utilizator avertizat
| LunaAlbastra a răspuns:

Cu siguranta ca e mai placut sa iubesti. Sa urasti e usor. Sa iubesti iti trebuie curaj si indrazneala. Nu te ajuta cu nimic daca urasti, in fond iti faci singur rau, insa daca iubesti te expui, te simti bine.

| BrosAcab a răspuns:

Sa te urasti intensiv 10 minute pe zi!

| nmlnmlnmlooo a răspuns:

Normal, cel mai important este sa iubesti.

| Elena_Oana_1997 a răspuns:

Ura porneste de la iubire.Ura nu se naste asa fara nici un rost, se naste dupa o iubire neimplinita.Desi ura este cel mai sincer sentiment, totusi iubirea ramane cel mai frumos sentiment.

| BBGD a răspuns:

Pentru mine ura este cel mai frumos sentiment!big grin

| lovelovebya a răspuns:

SA iubestibig grin...

| IrinaXtr24 a răspuns:

Sa urasti ca nu te iubeste cineva
sau
sa iubesti ca nu te uraste cineva

| pep19 a răspuns:

Depinde de context.

| Sestovschi_Sanduta_1995 a răspuns:

Sa iubesti e un sentiment unik

| Ionela_Suvei_1998 a răspuns:

Sa iubesti!

| curelariugabriel a răspuns:

Sa iubesti