| 4evergentleman a întrebat:

Ce este proiectul DEW,laserul DEW? Credeți că acest laser sau proiect al globaliștilor au provocat incendiul din Hawai? Parca era proiectul HAARP, Blue Beam cate proiecte de astea se mai nasc sunt deținute sau sunt doar conspirații?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dew computing reprezinta o solutie de imbogatire a arhitecturilor distribuite orientate cloud computing, prin reconsiderarea rolului calculatoarelor locale in raport cu resursele cloud. Ce legatura are asta cu focul si cu laserul?
Se trezeste cate un prost sa posteze pe Youtube o aiureala si asta duce in eroare multi oameni.

| 4evergentleman explică (pentru Salontanul):

Directed- energy weapon se numeste mai exact.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, au dat foc cu laserul la Hawai. Și în Grecia incendiile au pornit de la laserul de la Măgurele.

| relian a răspuns:

Povesti nemuritoare laughing iar arma ce arati tu, aia trage cu energie, nu stiu de da foc la ceva.In plus are o anumita raza de actiune, si nu vad cine sa o foloseasca sa dea foc la vegetatie.

Unde pui ca Hawaii este monitorizat f bine, nu e doar asa insula de vacanta, is acolo arme si armata bine dotate.

Focul ala, eu acu aud de foc acolo laughing ma uitai pe google si am vazut, nu ma uit la stiri deloc, de fapt nu ma uit la tv niciodata laughing dar eram curios ce spui tu.
Aia zic ca una di cauze ar fi fost scitei de la cablurile de inalte tensiune, ar fi batut vintu lear fi apropiat si asa sau dus scinteile in vegetatie si ar fi luat foc.Asta in Lahaina, in rest nu mai stau sa citesc, nu-s curios.
Or sa rememdieze ei toate si acolo, asa invata omu. Poate ca in alte incendii or fi fost si de astea facute, merge omu face un gratar, spunhe ca gata s-a stins, pleaca si ala se aprinde iar.

Am vazut eu chestii de genul asta. Unde odata era chiar eu sa dau foc la o cladire laughing bine fara intentie.

Eu is pentru chestii intimplatoare, foarte rar spre deloc sa fie puse de cineva, deci aceste incendii asa apar, se intampla, nu vine nimen i sa dea foc undeva, nu vad de ce, sau pentru ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu haarp este responsabil de vreme si cutremure
Blue bean este mult mai complex, dar incerc sa o spun cat mai simplu. Cand se va realiza noua ordine modiala, intreaga planeta va trebui sa se supuna unui singur lider absolut. Fiecare religie isi va vedea si auzi dimnezeul. ( musulmanii-alah, budistii-buda, indienii - toti, etc). Ipoteza asta a aparut prin anii 90, si nimeni nu credea ca este posibil sa creiezi o holograma. Asta pana in 2012 cand 2pac (mort din 96) a sustinut un concert live, alaturi de snoop dog) multi oameni, in sopecial cei mai in varsta au lesinat de uimire, chiar daca stiau ca pe scena este o holograma)

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Deci în 96 a murit!? El are și o clona pe unul ce seamănă aproape perfect cu el

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da in 96. A fost impuscat. Este si film despre viata lui.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Direct-energy weapon e corect nu proiectul DEW sau laser DEW

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

De astea nu am auzit niciodata