| andreeaada198 a întrebat:

Ce este violenta? si cum se manifesta oamenii violenti?

1 răspuns:
| Malvina24 a răspuns:

Violenta nu este altceva decat arma celor slabi! Numai persoanele puternice sunt cu ''non-violenta''! Violenţa este ultimul refugiu al incompetenţei. Oamenii violenti ii intalnim in fiecare zi pe strada, la scoala, la serviziu! Pe strada vedem o multime de oameni, fiecare dintre ei a fost macar o data in viata violent!
Eu cred ca violenţa este replica incultului.Eu personal nu suport barbatii care se imbata vin acasa si isi bat nevasta/copii isi violeaza copii minori(cazuri din ce in ce mai recente!) Deci cel mai bine ar fi sa renuntam la violenta!