| Joker3134 a întrebat:

Oamenii violenti sunt anxiosi?(ei sunt considerati oameni slabi)

Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Au vulnerabilitate da, dar nu sunt violenți având în vedere că sunt anxioși, își văd de treaba lor. daca sunt provocați unii da pot fi violenți dar așa in rest nu fiindcă sunt emotivi, că sa fi violent trebuie sa și curaj iar anxioși nu prea au tupeu ..depinde acum, eu fac referire la patologie nu la un episod anxios care îl avem cu toții în diferite situații.

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Nu vad ce legatura are violenta cu anxietatea.Te nasti sau iti dezvolti un caracter violent, sunt persoane care nu au niciun fel de boala mintala si doar personalitatea lor este violenta, cand imediat ce te enervezi sau nu iti convine ceva actionezi cu prin injuraturi sau bataie in loc sa actionezi cu vorba buna. Unele persoane ce au anxietate tin sa fie mai retrase si mai rusinoase, nu sunt musai toti violenti.Asta este stric parerea mea, daca unii au alt fel de ratiune bravo lor.