| xoyard a întrebat:

Ce experiente ati avut cu pocaitii? S-au legat vreodata de voi sau ati fost prieteni buni? Ati incercat in vreun fel sa ii schimbati sa vada viata altfel?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E foarte greu sau aproape imposibil sa schimbi un asemenea om. Dimpotriva, incearca ei sa te schimbe. Am avut patron de acest gen.

| Crackman a răspuns:

Stai departe de biserica falsa și reprezentanții lor
Trăiesc în evul mediu ca niște furnici proaste

| Lusiaa a răspuns:

Prietena mea cea mai buna e pocaita.M a dus si la ea la biserica.Eu sunt budistahappy.Dar am fost mereu foarte deschisa la toate religile.Normal ca a incercat sa ma converteasca timp de cativa ani da o inteles ca nu merge.Is oameni buni, dar foarte inchisi in ei si in gandirea lor.Is tupeusti gramada si se alimenteaza de fiecare data cand se intalnesc cu mai multa toxicitate. Familia prieteni mele nu o lasa sa poarte pantaloni, fuste deasupra la genunchi, machiaj, anumite materiale si parul desprins...sa iasa afara din casa sau sa aiba sot ales de ea..sa faca plaja la mare, unghii taiate, par nevopsit etc..Desii am intalnit la ea la biserica fete vopsite in cap, care sunt mult mai deschise la minte si traiesc ca un om normal, doar ca cred in Iisus.Atata tot.Precizez ca a mea cea mai buna prietena nu mi accepta religia si orice as vorbi despre ea imi spune sa ma opresc pentru ca e blasfemie..asta e, sunt eu mai intelegatoare happy