| SweetSacrifice a întrebat:

Ati simtit vreodata ca prietenii vostri nu va inteleg si ca ati dorii sa ii schimbati? Sa va faceti prieteni noi?

21 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Da, acum trec prin asa ceva si as vrea sa-mi fac prieteni noi dar nu stiu cum nu am cum nu stiu nici chiar de unde sa incep... e greu sa treci prin asa perioade

| OneMoreGirl a răspuns:

Ohhh Da! De-ai sti de cate ori mi se intampla asta.
De exemplu prietenelor mele le plac melodiile Rap, sau din alea noi. Mie-mi plac melodiile triste, lente... Si ma irita atunci cand ele critica muzica care o ascult eu. In general eu si prietenele mele avem foarte putine lucruri in comun. Oarecum, sunt alaturi de mine de cand ma stiu si nu cred ca le-as putea inlocui vreodata.

| RaReSh17 a răspuns (pentru OneMoreGirl):

Nu vrei sa vorbim pe mess? mai ne aratam melodii unul altuia.laughing

| ForeverWarrior a răspuns:

Am vrut sa ma debarasez de ei de tot, dar nu am facut-o

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În viața fiecărui om vine un astfel de moment, când devenim neîntelesi si vrem să schimbăm ceva. Când un prieten nu-ti e alături, si nu-ti respectă părerile, ori le ignoră, ăla nu-ti mai e prieten adevărat, rămâne la rangul de cunostință, nu de amic!
Incă un amănunt: se prea poate ca prietenii sa treca intâmplător prin pase proaste (deci, să aibă o stare de spirit diferită de cea de până acum). Atunci, datorită problemelor tainice cu care se confruntă (si care n-au curajul să ti le dezvăluie oricât i-ai fi de prieten), se poate comporta ciudat în prietenia ce vă leagă. Dar lasă timpul sa mai treacă, iar dacă se repetă sa aiba tot un caracter diferit de al tău, să nu mai fiti in concordanță, atunci e timpul să spui...stop. Si asta e! Nu trebuie să fii dezamăgită, in viata se întâmplă si lucruri care nu ni le dorim, dar toate se intâmplă cu un scop, pe care doar Dumnezeu îl stie!

| ancaval a răspuns:

Da...Dar sa stii ca un prieten nou nu il inlocuieste pe cel vechi.

| τττ a răspuns:

Sincera sa fiu... si in momentul de fata simt asta!

| Ella3133 a răspuns:

Da...

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Fa prieteni noi dar nu te lasa nici de cei vechi.

| aleexuţ a răspuns:

Da, de multe ori am simtit asta. Dar asa ein ziua de azi, nu mai poti avea incredere in nimeni, dar`mite sa il mai si numesti prieten...

| Boticelu a răspuns:

Da am simtit asta. si nu e prea mai simtit bine! Dar asta este in ziua de astazi nu mai poti avea incredere in nimeni!

| enilor a răspuns:

Da mie mi se intampla des...app numele tau vine cumva de la melodia cantata de EVANESCENCE-- SWEET SACRIFICE?

| SweetSacrifice explică (pentru enilor):

Da,de ce?

| enilor a răspuns (pentru SweetSacrifice):

...si eu ascult...

| SweetSacrifice explică (pentru enilor):

Esti fan/fana? Ma bucur. happy Ai fost la concertul lor?

| enilor a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Din pacate nu din cauza examenelor...dar u?

| enilor a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Si da imi place sunt un mic fan...

| SweetSacrifice explică (pentru enilor):

Nici eu, tot din cauza examenelor.Pf, noroc ca am scapat. happy Esti a 8-a sau a 12-a?

| enilor a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Sunt a 8 a am fost defapt...imi dai id-ul tau... daca vrei?

| SweetSacrifice explică (pentru enilor):

Ti-am trimis mesaj cu el. happy