| JustClaudiu a întrebat:

Ce fac daca am primit amenda in microbuz(ETA)? Si ce se intampla daca nu platesc?

Răspuns Câştigător
| TatianaCecilia a răspuns:

Atunci nu ai de ce sa-ti faci griji, atata timp cat nu ai semnat nimic.Ma confrunt si eu cu situatii de genu destul de deslaughing si nu semnez, de fapt nici nu ma legitimez pentru simplu motiv ca un controlor este un simplu functionar.

6 răspunsuri:
| TatianaCecilia a răspuns:

Daca nu o platesti suma amenzii se va adauga la impozitul anual pe bunuri..ai semnat procesul verbal?

| JustClaudiu explică (pentru TatianaCecilia):

Nu.

| JustClaudiu explică (pentru TatianaCecilia):

Eu doar mi-am dat numele si l-au trecut intr-un carnetellaughing. Merci mult.

| TatianaCecilia a răspuns (pentru JustClaudiu):

Presupun ca a venit si cu faimoasa cerere de bani, nu multi..asa cat de o cafea la omv.laughing

| JustClaudiu explică (pentru TatianaCecilia):

A zis sa-i dau 69 de lei daca nu se dubleaza pe zi ce trecelaughing.

| TatianaCecilia a răspuns (pentru JustClaudiu):

Atunci nu ai de ce sa-ti faci griji, atata timp cat nu ai semnat nimic.Ma confrunt si eu cu situatii de genu destul de deslaughing si nu semnez, de fapt nici nu ma legitimez pentru simplu motiv ca un controlor este un simplu functionar.