| Emmilie a întrebat:

Ce fac in cazul cind prietenului meu i-a decedat tatal nu demult si el e trist mai tot timpul? Vreau sa-l mai inveselsc putin...Dau funda

3 răspunsuri:
| Biutzu a răspuns:

Poti sa faceti tot felul de lucruri ce ii plac sa faci mai mult ce ii face lui placere. imcearca sa zambesti mult (daca e e iubitul tau imbratiseazal, pupal fa tot felul de joculete dar nu fi foarte agasanta /persistenta)sa ii iei gandul de la problema cu tot felul de intrebari din domeniul la care e bun. nu incepe brusc cu ele incetul cu incetul ca sa nu para ciudat si el sa se simta ''trata special''.

| ElenaSA a răspuns:

Are nevoie de timp sa uite. Vorbeste cu el, mergi la plimbare, petreci timp si cu alti prieteni, incearca sa-l faci sa fie mereu ocupat cu ceva.

| Cristina304 a răspuns:

Incearca sa stai tot timpul cu el.
Sa ii fi alaturi mereu.
Fa ceva, atrage-i atentia de la decesul tatalui sau, intreaba-l de ce e suparat, incurajeaza-l si spune-i ca te are pe tine si nu are de ce sa fie suparat.