| Silvia78 a întrebat:

Ce faci atunci cand esti dezamagit?! Cum poti sa nu urli cum poti sa te ridici de la pamant si sa le arati tuturor cu adevart cine esti?

Va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ooo...ce vorbe mari.
Pacat ca nu e chiar asa de simplu.Trebuie si sa urli, si sa-ti treaca

| MyRuXzZzA a răspuns:

Pai: In primul rand, trebuie intotdeauna sa iti pastrezi demnitatea.Mereu sa fii cu capul sus, si mandra in ceea ce esti (dar nu fitoasa sau laudaroasa). Viata merge inainte, stii, mereu vor aparea obstacole in viata ta, dar trebuie sa treci de ele cu fruntea sus si fara sa iti patezi demnitatea. Si eu am cam aceeasi problema...Eu sunt o fire mai retrasa, si nimeni nu ma cunoaste cum sunt eu de fapt, dar nu trebuie sa ma cunoasca toata lumea, si sa stie toti cu adevarat cine sunt pentru ca, din pacate acelor oameni nu le pasa...Cine te iubeste cu adevarat se intereseaza de tine, si stie cum este temperamentul tau.

Sper ca te-am ajutat, si sper sa ai succes in continuare, si nu baga inseama pe totihappy Succes in continuare :X

| ingerviolet a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii doar tu cu tine insati si sa analizezi realist cine a gresit, tu sau cineva din jur fata de tine, apoi daca tu esti vinovata, atunci trebuie sa te gandesti cum ai putea sa te corectezi de azi inainte, iar aceasta stradanie a ta va fi perceputa si de ceilalti carora vrei sa le demonstrezi ca esti alta persoana, tine cont de sfaturile parintilor sau ale prietenilor adevarati, ei vor fi primii care vor sesiza ca ai inceput o schimbare in bine.In rest, daca dezamagirea ta este data de alta persoana, lucrurile sunt mai simple, o ignori sau daca crezi ca merita ii spui sincer ce te deranjeaza sa nu te lasi calcata niciodata in picioare, dar in acelasi timp sa fii corecta in aprecieri. Trebuie sa-ti faci cunoscute parerile si sa comunici cu acea persoana ca sa te vada cu proprii tai ochi asta numai daca te intereseaza sentimentele ei fata de tine.

| RalucaFiore a răspuns:

Fii tare si cu credinta.toate lucrurile se intampla cu un motiv.si daca ceva nu te-a doborat de tot ridica-te si mergi mai departe...stiu ca pare greu dar nu-i asa.iti spun din proprie experienta.toate trec.tot raul spre bine. succes!

| madalina3005 a răspuns:

Nu stiu, caut inca raspuns la aceasta intrebare. Tot ce ma intareste este gandul ca mai devreme sau mai tarziu toate se platesc si ca inevitabil, cel de jos va ajunge sus. Iar de la pamant te vei ridica, uita-te in oglida pentru ca tu stii cine esti cu adevarat, spune-ti mereu ca cei care nu-ti recunosc calitatile nu merita sa-ti stea aproape. Vei fi bine, sunt sigura. Poate daca vei asterne pe hartie tot ce simti, vei gasi in asta un substitut pentru "a urla". Ai grija de tine.