| adrian873 a întrebat:

Ce faci atunci cand simti ca nu mai poti?, probleme peste probleme, nu gasesti pe nimeni care sa te asculte si sa te ajute si mai grav nici paritii nu te inteleg si din cauza asta te-ai indepartat de ei si ti-ai gasit putina alinare intr-un anutraj de drogangii, plus multe alte probleme care te fac sa simti ca nu mai rezisti. Ce sa mai fac? Imi vine sa plec din tara sa sa incep o viata noua sa las tot rahatu asta aici sa incep de la 0

Va multumesc daca ati avut rabdare sa imi cititi asa zisa intrebare. Stima

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te apropii de parintii tai,sa ceri iertare celor carora ai gresit,sa vrei sa duci o viata altfel, mai buna, sa intelegi ca alinare adevarat si cuvant bun gasesti la parintii tai care ti-au dat viata pentru ca nu te iubeste grupul de prieteni mai mult decat cei care te-au adus pe lume, ca prietenii te vor lasa la necaz si cand vei zice cuvinte ce nu le convin se vor departa de tine si vor zice ca tu gresesti si ca e ca ei, nu ca tine.Departeaza-te de tot ce te face sa te tulburi, sa te simti rau, alunga gandurile rele si crezi cu adevarat ca vei gasi persoane care te vor intelege.Gandeste-te bine si nu fi suparat pe parintii tai ca ei au alta gandire ca a ta...pai si de ce sa pleci cand poti sa lupti, sa cauti lucrul care te face fericit, de ca sa scapi fugind? renunta aici la ce nu ai nevoie si cauta sa gandesti cat mai bine sa iti dai seama ce ai nevoie si ce nu.

| adrian873 explică (pentru anonim_4396):

Pentru a ma apropia de parintii ar trebui sa fac tot ce zic ei si sa accept sa ma controleze cam in tot ce fac si asta eu nu accept, iar iertare ii cer numai lui dumnezeu. Si aici parca lupt cu morile de vant, am incercat sa schimb multe lucrurii de la atitudinea fata de parintii pana la prietenii dar fara scucces revenind la obiceiurile proaste. Iti multumesc pentru raspuns si m-a pus pe gandurii in unele privinte

| Zabbyel a răspuns:

... nu prea ai ce sa mai faci sad decat sa privesti DOAR inaintewinking fara a mai arunca vreo privire in spate
g00d luck!

| FUCKy0u a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare.In ultimul timp simt ca toti sunt in potriva mea,pana si lucrurile se ascund de mine si nu mai suport.M-am certat cu toata familia,cu prietena mea cea mai buna,cu toata lumea, nicaieri nu ma simt impacata si la un moment dat incepusem sa ma urasc...dar sunt eu, nu pot fugii de propria persoana, chiar daca simt ca universul este impotriva mea si nimic bun nu mi se intampla.Mi-am cerut scuze unora din celor carora le-am gresit si tot ma simt prost, plang mult...dar macar jumate din problema este rezolvata.Privesc inainte gandindu-ma ca nu toata viata va fi asa si ma simt mult mai bine.Aculta melodii vesele,uita-te la filme frumoase, amuzante, fa-ti prietenii noi cu care sa te distrezi, uita de probleme si crede-ma, a fugii nu e o solutie.Nu ai de unde sa stii ca locul in care ai fugit este un loc mai bun si daca te indoiesti de dragostea parintilor tai sa stii ca ei sunt doar ingrijorati pentru tine.

| Maria_Daiana_1997 a răspuns:

Ok..pai nu trebuie sa mai fi deprimat,incearca sa uiti totul si sa le arati celorlalti ceea ce poti tu,incearca sa.i faci sa te asculte, alegeti un job calumea, demonstreazale tuturor ca poti sa faci totul fara sa intrii in asemea anturaje, alege ceva ce nu te face sa regreti, du-te intr-un loc linistit, unde toti te inteleg.eram foarte syparata intr-o zi, iar unchiul meu m-a dus la manastirea caraiman, unde am stat pe o banca si m.am simtit mult mai libera si ibcrezatoare, fa si tu asta!

| adrian873 explică (pentru Maria_Daiana_1997):

Iti multumesc pentru raspuns, dar am incercat sa ma detasez de toate probleme si sa plec la tara cateva zile dar nici acolo nu am scapat de toate rahaturile de zi cu zi

| Maria_Daiana_1997 a răspuns (pentru adrian873):

Eu,uneori,e cand sunt deprimata ascult muzica SAU URMARESC filmulete ending amuzante sau cel mai bine iesi cu prietenii normali in parc, incearca sa socializezi...e cel mai bine sau uita-te la cv trist, dar k happy care te va face sa plangi, incearca sa simti tot felul de emotii. UIta-te la secreet garden, e serial coreean foarte funny, iar dupa aceea uita-te la parodii facute de bigbang(o trupa de kpop). Mult succes!