| Era256 a întrebat:

Ce faci când nu mai știi ce să faci? Eu chiar cred că nu mai am nimic de făcut. Stau în pat și parcă ceva din mine ar vrea să facă ceva, dar rațiunea îmi spune că nu am ce face

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Si totusi ai facut ceva... ai pus intreabarea pe TPU happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am multe planuri in desfasurare (scule, reparatii, renovari, achizitii). Cand ma plictisesc, aleg una in gand, si iau decizii.
Spre exemplu, anul asta vreau sa cumpar aparatura pentru diagnoza auto, sa finisez garajul, sa termin Opelul si sa scap de doua chestii enervante: de serviciul nepotrivit, si de o masina.
Toate astea sunt griji lejere, pe care le reiau doar atunci cand am chef de gandit. In rest, obiectele stau bine, nu imi cer de mancare.

| Hammurabi a răspuns:

Greu de răspuns.
Eu când stau în pat, ceva din mine nu vrea să facă nimic. Niciodată.
"Nimic" însemnând ceea ce nu-mi place sau n-am chef.
Așa că întotdeauna e o delectare să citesc o carte bună sau să văd un film bun, sau să stau pur și simplu pe un șezlong la malul mării (asta-i mai puțin posibil în RO).
Așa că presupun că trebuie să ai și tu cumva plăcerile tale.

| syd2 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti gasesti nisa, apoi motivatia