| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de barbat este asta?

Desi e insurat si are copii, incearca sa seduca o colega de la serviciu pe care o socoteste toata lumea draguta si care e singura.Ea nu-i raspunde avansurilor dar nu se poarta nici urat cu el.O alta colega mai in varsta considera ca relatia dintre cei doi ar putea merge cam departe si intervine.Colega cea tanara incepe sa-l ignore si cauta sa-si vada de treburile ei, evitand conversatiile cu el.Imediat dupa acest moment, individul devine si el rece si distant cu colega cea draguta.Ba mai mult decat atat, ajunge sa o si critice foarte acid la diverse intruniri cu colegii.Sustine ca nu-i place limbajul si nici comportamentul ei.
De ce credeti ca a procedat asa? A fost cumva vreun joc ca sa o compromita pe colega lui tanara?

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Este un om ce nici nu merita sa fie socotit astfel... Nu are rost sa il jignesc in toate felurile, desi ar merita-o, dar s-a comportat asa dupa ce a vazut ca e respins ca sa o pedepseasca pe colega cea tanara si pentru ca e suparat pe ea ca l-a refuzat. Acum incearca si el sa o raneasca asa cum si ea, chipurile, l-a ''ranit'' pe el.
As sugera ca acea colega tanara sa filmeze/inregistreze ceva incriminator spus de el, si apoi sa ii arate un duplicat : daca termina cu comportamentul lui de nesimtit, ea nu va publica 'dovezile;.

2 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu i-a iesit jocul si asa se descarca omul.

| Porcusorul a răspuns:

Nu. A fost doar un libidinos cu prea mult orgoliu. Acum, cu orgoliul ranit, incearca in cel mai pueril mod sa se razbune pe colega cea tanara pentru esecul pe care l-a suferit in urma respingerii. Este o persoana in care nimeni nu poate avea incredere.