| anonim_4396 a întrebat:

Este corect cum a procedat aceasta colega fata de alta mai tanara?

In mediul de lucru a aparut un coleg nou, insurat si cu 2 copii.Din pacate,desi pare serios, ii face ochi dulci colegei mai tinere.Se tot tine de capul ei de parca ar vrea sa o cunoasca mai bine.Ea intelege atitudinea lui ca o incercare de a o seduce.Colega mai in varsta,nu-l ataca pe coleg ci pe colega mai tanara dandu-i de inteles ca ar trebui sa -si caute un iubit si sa se marite cat mai repede.Ea o intreaba la randul ei,dar de ce atata graba sa ma marit, e vreun pericol? Iar cea in varsta spune:"Da."Bineinteles ca apar si barfele la adresa colegei mai tinere care incepe sa fie privita cu neincredere.Cuvantul ei e pus la indoiala desi e o fata serioasa care isi face bine treaba.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca s-ar marita probabil ca inca ar m-ai urmari-o craiul nostru.Scumpa mea, eu o vad pe colega mai in varsta ca pe o coropijnita batrana, invidioasa si imatura.Atunci cand esti suficient de matur nu te mai bagi in problemele altora, ii lasi sa faca ce vor. Poti sa le spui o data parerea dar numai atat. Daca una bucata coropijnita batrana nu mai poate sa isi tina in frau personalitatea de eroina aparatoare a altor familii, sa ii zica dragului nostru crai despre asta.Iti spun eu ca o doare fix in paispe, dar probabil o omoara tineretea colegei si poate chiar frumusetea ei, dar asta e, timpul ei a trecut.Asa trec toate.

1 răspuns:
| Kanpeki a răspuns:

Nu e obligatoriu sa se marite. Pana la urma ea decide, nu trebuie sa-i comande altcineva ce sa faca.