| Andreutza184 a întrebat:

Ce fel de creaturi mitice mai stiti in afara de vampiri, zane sau varcolaci. Vreau mai multe.
Cele care scrie cele mai multe creaturi primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Nymeria a răspuns:

Pai sa vedem:
Elfi, gnomi, orci, seraphimi, heruvini, dragoni, troli, leshy, selkie, berserker, puca, licantropi, aswang, encantado, wendigo, vulturi uriasi, si daca vrei si balrogi(cu toate ca au fost inventati de tolkien)

| slendergirl a răspuns (pentru Nymeria):

Licani(un fel de varcolaci numai ca mai putin periculosi), blooderi, hietnamisti, casdenabizola astea sunt creaturi mitice si lumbrelohos varcolaci spanioli care au aparut i.Hr.

6 răspunsuri:
| PTMLucian a răspuns:

Nu imi vin prea multe in cap acum, dar este o creatura numita GRIFON, care are cap de vultur si corp de leu

| roxyb97 a răspuns:

Magicieni spiridusi fantome strigoi balauri dragoni gnomi uriasi zmei vantoase

| ZzOpO99 a răspuns:

Minotaur gorgone

| AdelinaK a răspuns:

Matale

| Radu_Sandu_1982 a răspuns:

Zeus - un fel de Basescu, dar cu putere universala