| wurgut a întrebat:

Ce fel de sticlă aş putea folosi pentru a oferi cuiva un mesaj în sticlă (cum sunt cele clasice trimise în ocean)? Mersi (fundă)

Răspuns Câştigător
| Ktpu a răspuns:

laughing))Eu imi duc aminte si acum.Am facut un astfel de gest, si am reusit sa impresionez. Nu cauta sticla ca modelul clasic de pe mare, vezi ca sunt sticle inbracate in ursuleti de plus, la prima vedere e doar un ursulet... dar surpriza e si mai mare cand ia capacul si legat de el cu o ata si biletelul care iese din sticla provocand o curiozitate care pare ca nu se mai sfarseste si totodata un moment unic, te face sa intelegi cu adevarat ca ai ales cea mai buna metoda de a trazmit mesajul din interiorul tau persoamei dorite. Sa ne povestesti si noua Multa bafta

| wurgut explică (pentru Ktpu):

Unde ai găsit sticla?

| Ktpu a răspuns (pentru wurgut):

La chioschiurile rustice de pe marginea drumului cu cani de pamant sticle inbracate in trestie, cani cu zodia, vaporase, si multe alte nebuni, sper ca mai inteles

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista in supermarket-uri niste sticle de bere, de un model frumos, verde, cu dop prins intr-o sarma.

| jipi99 a răspuns:

Sticla de vin, cu dop de pluta