| madalina97_7913 a întrebat:

Ce fenomene stranii vi s-au intamplat? fundita logik pentru cea mai infricosatoare laughing... dar va rog fara copy-paste ca stiu toate site-urile de povesti horror si de groaza si nu se puncteaza... trec peste elewinking

Răspuns Câştigător
| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
Matusa mea lucreaza in Spania.Intr-un an si-a gasit de lucru la o familie, unde tot ce trebuia sa faca era sa aiba grija de o femeie mai in varsta. Vara au plecat impreuna la casa de vacanta a femeii respective.In prima seara dupa ce au luat cina si a condus-o pana in camera, matusa mea s-a dus in camera ei sa se culce.Nu s-a bagat bine in pat si a auzit ceva care spargea jos,in bucatarie niste farfurii.S-a dus in camera batranei,aceasta dormea.S-a dus in bucatarie,nici o farfurie sparta,nici un ciob, totul ok.A plecat din nou in camera, crezand ca i s-a parut.Nici nu s-a bagat bine in pat,ca zgomotole au inceput din nou.S-a dus in camera femeii care se pare ca de data asta era treaza,se ruga cu mataniile in mana.I-a spus ca a auzit zgomote, batrana i-a spus ca sunt pisici si sa se culce la loc. Zgomotele nu au incetat toata noaptea, iar matusa mea nu a dormit deloc.De dimineata femeia i-a spus :"Nu erau pisici.Ai avut dreptate.Casa e bantuita, dar spiritele sunt inofensive. De cand am cumparat casa sunt aici si pana acum nu au facut nimic rau".
Asta mi-a povestit-o una din matusile mele, deci am motive sa cred ca este adevarata.Sincer,nu cred ca are vreo problema.Nu e prea infricosatoare, dar e singura pe care o stiu tongue Pa, pa.

1 răspuns:
| RoseOfTheFire a răspuns:

Pai daca vrei fenomene stranii sa citesti du-te pe site-ul spectrul realitatii si gasesti acolo destule app am pus si eu niste povesti care mi s-au intamplat mie