| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen de carti/autori preferati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Genul de carti cu happy ending (viata e trista si-asa, ce sa mai citesc jelania altora?). Ca autori, ii prefer pe Umberto Eco si pe Gerald Klein... poate sa il convinga cineva si pe Eco sa scrie ceva cu happy ending?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu pot sa-l conving. Ce dai?

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Horror, fantasy, SF, mystery, politiste, aventura, filozofie, istorice si anumite poezii (mai putin). Ca si autori: Stephen King, John Saul, Edgar Allan Poe, H. P. Lovecraft, Dean Koontz, Sven Hassel, Agatha Christie, Jules Verne, Bacovia, Emil Cioran, Schopenhauer, Mircea Cartarescu etc.

| măcheamăăăî a răspuns:

Prefer romane de Eliade gen Huliganii happy

| Musique a răspuns:

Romane de aventura si dragoste.

| KevinAnthony a răspuns:

Nu prefer un anumit gen de cărţi, în general citesc orice îmi cade în mână. Cât despre autorul preferat, îmi plac foarte mult scrierile lui Mihai Eminescu.

| Dan1989P a răspuns:

Depinde.Prefer cartile de aventura gen Tom Sawyer si cartile de groaza gen The woman in black. Tie?

| Colourss a răspuns:

Imi plac aproape toate cartile doar ca putin mai mult imi place ce scrie Lev Tolstoi si Mihai Eminescu!