| MAIA18 a întrebat:

Ce gust are uleiul de nuca de cocos? A incercat cineva cartofi prajiti cu ulei de nuca de cocos.Ce gust au?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte bun, daca-ti place. Totul tine de gustul feiacruia, ca nu poti sa stii daca-ti place sau ce gust are, pana nu-l incerci.
Eu folosesc uleiul de coso la gatit, fac oua prajite, cartofi sau chiar carne.

| MAIA18 explică (pentru Violleta2022):

Ce gust are?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MAIA18):

Evident, gust de cocos!

| relian a răspuns:

Gust de ulei ce gust sa aiba laughing Daca gusti ulei de floarea soarelui, de porumb sau vegetal o sa vezi ca toate au gust de ulei, nu te gindi ca este dulce, gustu e cam tot ala de ulei, si de masline e la fel.

Deci toate uliurile comenstibile au cam acelasi gust, pentru ca sunt uleiuri, nu-s zaharuri sau mai stiu eu ce altceva.

| floresdemayo a răspuns (pentru relian):

Astea-s urmarile covidului, ai rămas fără miros si gust? laughing

| relian a răspuns (pentru floresdemayo):

Am gust stai linistita, dar uleiul este ulei, ca poate avea si arome, aia e alta poveste, dar gustu e ala de ulei, cam asa au toate gustu ala. Baga tu atunci si spune ce gust are, uite ca ai posibilitatea sa dai raspuns bun laughing

Violeta a bagat-o tare de tot laughing are gust f bun laughing cu asta a dat gata pe cel care a intrebat, dar ce gust are, asta urmeaza anul ce vine laughing Parca o intreba ala la ce foloseste ea ulei, trebuie sa zica are gust de papadie, de sconcs laughing

Asa ca ujte ocazia inca e aici, baga tu o sirba si zii ce gust are. Asa poti lua si raspuns cistigator.
Arome da au diferite, dar gust, sincer eu nu gust uleiurile laughing faci cu ele mincare si diferenta nu o sa observi, cam aia voiam sa zic.

Na, acu sa vaz ce mai spui laughing

| Dismally a răspuns:

Are gust de cocos normal. Nu merge la cartofi prajiti, acolo iti trebuie un ulei neutru cum ar fi cel de floarea soarelui, cel din samburi de struguri etc.