| anonim_4396 a întrebat:

A prajit cineva cartofi in ulei de palmier,in friteuza? am auzit ca doar in uleiul asta au gust ca la mc donalds, asa o fi?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu.cartofii dela mc, sunt un soi care nu cresc in tara la noi.si sunt preprajiti.la mc doar ii baga in ulei cateva minute la o anumita temperatura.toate produsele de la ei sunt semipreparate, dupa ce le incalzeste au termen 10-15 minute, apoi daca comanda este refuzata, le arunca.

| danielaxyz a răspuns (pentru express11):

Mie mi-a zis cineva care a mancat in ulei de palmier ca are gust ca la fast-food, ma gandeam sa intreb poate a mai mancat cineva

| Adrian_Barac_1975 a răspuns:

La fast food se foloseste ulei de palmier, iti spun din sursa sigura