| 141414 a întrebat:

Ce idei preconcepute au oamenii?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Tiganii sunt hoti.
Ateii sunt satanisti.
Rockerii sunt satanisti.
Fetele sunt c. si profitoare.
Baietii sunt golani si obsedati sexual.
laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Mădă0611):

Si crestinii sunt perfecti.

Sa treci si asta in lista ta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

In lista mea nu sunt perfecti, unii sunt mai rai decat unii atei.

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Ca Esteban e slab.
Ca Esteban pierde totdeauna La Corona pentru ca are mutra de fraier.
Ca Esteban Estupido.
Ca nachosul e ceva de mancat.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9yjjAaT4u_U

| sabin89 a răspuns:

Aproape toti avem idei preconcepute. Ne facem o parere despre cineva sau ceva fara a-l cunoaste in realitate. Manifestam o anumita atitudine fata de o persoana luand in considerare doar culoarea pielii sau nationalitatea. Nu cumparam un anumit aliment de la supermarket, doar pentru ca am auzit ca nu este sanatos. Ideile astea nu trebuie sa ajunga prejudecati. Ele se pot inlatura atunci cand ajungem sa cunoastem persoana in realitate; sau atunci cand aflam adevarul cu privire la produsul oferit spre vanzare. Am dat doar doua exemple, dar lista e lunga.