| RLKS a întrebat:

Ce imi puteti spune despre barbatii din zodia leu? funda! :*

Răspuns Câştigător
| Maryna78 a răspuns:

Doreste sa fie luat in seama oriunde s-ar afla. Femeile il gasesc atragator si el stie acest lucru. Cand intra undeva privirile femeilor se indreapta spre el.
Barbatii il privesc cu invidie. Admira femeile frumoase, nu-i place insa daca ele vorbesc tare sau se imbraca strident. Insotitoarea sa trebuie sa aiba o comportare onesta. In centrul atentiei trebuie sa stea el. Ii placce sa stea in aer liber mai ales atunci cand straluceste soarele, stapanul sau. Ii plac competitiile sportive la care se pune in evidenta.
S-ar putea spune ca se teme de infrangeri. El stie insa sa transforme o infrangere in victorie. Fericit el se arata intr-o atitudine regeasca, ca un om deasupra tuturor lucrurilor. Atat de bine face acest lucru incat, in invalmaseala, unii dintre spectatori il considera invingator. In orice caz, vor crede, ca si el, ca datorita unor imprejurari nefaste a pierdut triumful ce se cuvine de fapt talentelor sale.
Este un extrovertit, rade cu placere, nu este guraliv sau trisor, dar poate deveni un tiran. Ii place fastul, iar lucrul cel mai bun nu este prea bun pentru el. Jumatatile de masura ii sunt straine, daca porneste la lupta va fi probabil o lupta glorioasa. Daca este vorba de dragoste trebuie sa sara scantei sau si mai bine: sa se aprinda un foc al bucuriilor. Se joaca cu viata sa, cu dragostea, cu banii. Nu crede ca este usuratec daca se lanseaza intr-un joc de hazard.
El simte ca destinul sau este al unui castigator. Barbatii il agreaza pentru ca nu este un zgarcit, Este destept, focos, intensiv, este un prieten valoros. Daca este nevoie isi asuma riscuri mari si se expune la pericole pentru a-i pune la adapost pe cei dragi.
De obicei este iubit de oameni. Nici cei carora li se pare greu sa traiasca cu ego-ul sau, nu au nimic personal impotriva lui. Il agreaza de la o distanta sigura. la inceput te izbeste parca siguranta lui de sine atotcuprinzatoare. Dar un om sensibil simte ca leul este intr-un mod ciudat vulnerabil.
Are nevoie de oameni care au aceeasi parere buna despre ei insasi si se va zbate din rasputeri sa castige de partea sa asemenea oameni. Nu poti niciodata sa gresesti daca il magulesti si orice i-ai spune nimic nu poate depasi propria lui inalta parere despre el insusi. Aici se afla "calcaiul lui Ahile" pentru ca un bun manuitor al cuvantului ii poate influenta astfel hotararile.
Este usor de convins sa iti faca o majorare de salariu, un imprumut sau chiar sa faca un mariaj. Intruna se indragosteste si desface legaturi de dragoste. Povestea sa de dragose - elementul sau de viata. Este fericit doar cand se plimba cu o fiinta draga care il admira. Mai devreme sau mai tarziu va gasi o femeie fara de admiratia careia nu va putea trai, cu care se va casatori.
Printre ei exista insa multi holtei si si cunostintele lor despre femei lasa adesea de dorit. Desi leul dispretuieste regeste femeile usoare, el devine usor victima tocmai acestui tip care stie a se folosi tocmai de marea lui slabiciune: vanitatea. In munca este adesea neglijent dar stie sa o ascunda. Treburi rezolvate in graba si neatent le ascunde cu o spoiala decorativa.

7 răspunsuri:
| Silvya18 a răspuns:

Zodia Leu

23 iulie - 22 august
Caracteristica generala a zodiei Leu: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Leu: Foc
Calitate definitorie pentru zodia Leu: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Leu

Planeta guvernatoare: Soarele
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Uranus
Planeta cвstigurilor financiare: Mercur
Planeta sanatatii si a muncii: Saturn
Planeta casei si a familiei: Pluton
Culorile zodiei Leu: auriu, portocaliu, rosu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Leu: ambra, crisolit, diamant galben
Metale caracteristice pentru zodia Leu: auriu
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Leu: duminica

Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie оn prim plan
Defecte ale nativului din zodia Leu: aroganta, vanitate

Relatii оntre zodia Leu si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Sagetator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Rac
Personalitatea zodiei Leu

Nativul din zodia Leu este оncrezator оn propriile forte, mвndru, generos; stie sa оsi reprezinte interesele, оi place sa atraga atentia, poate fi condescendent. Nativul Leu este constient de propria valoare si este mereu preocupat ca meritele sa-i fie recunoscute оn mod corespunzator si sa iasa оn evidenta. Are o mare nevoie de respect. Este ambitios si creativ. Stie sa оsi creeze aparitii de efect. Vrea sa fie "vioara оntвi", оsi organizeaza succesul, cauta prestigiul social. Este drept si marinimos.

Uneori, nativul din zodia Leu poate parea arogant. Amorul propriu si auto-admiratia оl pot costa simpatia celor din jur. Оi plac aparitiile teatrale, iar оn familie tinde sa adopte rolul de stapвn. Sentimentele sale puternice оl pot duce la speculatii si aventura. Poate fi egoist.

Sanatate : Vitalitatea nativului Leu este remarcabila; totusi, este sensibil la stres, care оi poate provoca tulburari cardiace. Este predispus la afectiuni ale sвngelui, ale maduvei osoase si ale оncheieturilor. Insuccesele оi pot afecta sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la horoscop, intrebarea va fi mutata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt un leu 23 07 1989. am sa iti spun in cateva cuvinte despre zodia leului, dar nu din ceea ce scrie in zodiac sau horoscop, ci din ceea ce simte, traieste si il insuseste pe acesta ca si persoana, caracter, dragoste, sensibilitate.
1, nu mi-ar place sa aud prin preajma mea ca se vorbeste de rau de mine, ca se spun minciune care de fapt nu au de a face cu mine, sa imi promita cineva ceva si sa nu se tina de cuvant, sa fie prieten cu mine si peste 5 min sa treaca strada si sa ma barfeasca cu x sau y, sa incerce sa ma copieze in anumite lucruri, sa incerce sa ma invete ceva ce deja stiu, etc.
2. de fiecare data cand am o intalnire cu cineva, sunt in locul stabilit cu cel putin 15 min inainte, imi place sa ma tin de cuvant si sa fiu o persoana serioasa, nu imi place sa mint sau sa spun ceva despre mine ce nu ma insuseste, imi place sa fiu scurt si la obiect, corect, cinstit, imi place sa fiu tratat la fel cum si eu tratez pe altul, imi place sa am o tinuta adecvata si nu tipatoare, imi place sa ma plimb mai mult in locuri linistite, sa scriu, sa compun, sa ascult muzica, sa visez, sa ajut la nevoie, sa imi fac si sa am prieteni adevarati, etc.
3. imi place sa respect persoana iubita, sa ii ofer toata atentia mea intratat cat sa nu o sufoc, sa o iubesc de fiecare data asa cum nu am mai iubit pe nimeni, sa ii fiu loial, sa ii fac cadouri, sa nu fiu eu cel de ''deasupra''
mereu, sa ii spun la fiecare pas ca o iubesc si ca nimic nu mi-ar mai trebui in lume decat sa o am pe ea langa mine, nu o fac sa sufere niciodata, nu imi place sa fiu ranit, cand sufar si mai ales din dragoste, nimic nu mi-ar putea alina suferinta decat ea. daca m-a facut sa sufar ar fi la fel ca si cum m-ar fi omorat. o rana pe care miar faceao greu s-ar vindeca.
4. daca cineva ma insulta sau ma jigneste fara sa fiu de vina, mai bine nu facea acest lucru, sunt tipul care: iert, trec cu vederea, ma fac ca nu aud, dar cand ma calci pe coada sa ai groapa facuta. cam atat. pup dulce. si funda! asta daca consideri tu si esti multumita de raspuns.

| Analytical a răspuns:

Reconnected: www.google.com, process configuring. "uat da ce?!" va tot place sa confundati site-ul TPU si nu numai :DRAGOSTE si SEX! vezi vreun sens in gandirea ta de postare? te ajut in dragoste nu in zodiac! si app: de ce tot credeti tampeniile alea care nu sunt adevarate? atat va inchinati ca la niste icoane! cautati adevarul si puritatea sensului de a convietui, spiritualiate! dar na, m-am gasit eu sa-i explic sensul vietii unor copii de 14 ani! :-j thumbs up! and quiet! :|

| RLKS explică (pentru Analytical):

Daca ai venit aici pentru scandal mai bine joc de glezne!