| RAY a întrebat:

Ce inseamna a crede? a crede =a avea speranta? este bine sa avem sperante? cand ele se transforma in iluzi, dezamagiri?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

A crede nu înseamnă mereu a avea speranţă.Da, eu cred că e mai bine să ai speranţă decât să nu ai deloc.Se transformă în dezamăgiri atunci când nu obţii ceea ce speri, dar deşi am avut parte de multe dezamăgiri nu îmi pare rău că am sperat.Şi încă mai sper.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai spus " esti singurul" nu " doar noi 2 credem asta " sau " esti a 2 persoana care crede asta ". Nu am glob magic sa imi dau seama la ce te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,probabil trebuia sa fiu mai clară.Fie, doar noi doi credem asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Rational e ca o femeie sta cu un bărbat pentru bani, iar bărbatul sta pentru sex"-asta e oricum, mai puțin rațional. Gata ray.Nu-mi mai explica.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu tocmai ti am spus ce am aflat dupa anii de cerceteare, ce rea esti fata

| SG1995 a răspuns:

Pai un om fara speranta s-ar sinucide, deci tu ce crezi?

| RAY explică (pentru SG1995):

Si eu cred la fel