| vickee a întrebat:

Ce inseamna "a cunoaste pe cineva in sensul biblic"?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

A cunoaşte fizic/trupeşte/intim pe cineva, în sensul că au făcut sex/dragoste fiindcă în Biblie spune "După aceea a cunoscut Adam pe Eva, femeia sa, şi ea, zămislind, a născut pe Cain" sau "Dupa aceea a cunoscut Cain pe femeia sa si ea, zamislind, a nascut pe Enoh"

2 răspunsuri:
| p3bogdan a răspuns:

Probabil sa stii ce gandeste despre relige, Dumnezeu...depinde de contextbig grin(Eu nu cred in dumnezeu biblic...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A cunoaste e cineva in sensul biblic inseamna a-l cunoaste intim, a face sex cu persoana.