| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna a fi misogin? ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Cuvantul misogin se refera la un barbat care exprima sentimente de ura sau dispret fata de femei.Nu sunt nici mai destepti nici mai inteligenti decat altii, pur si simplu se cred superiori femeilor iar acest sentiment dezvolta in ei ceea ce am spus:ura sau dispret sau ambele la un loc.

| catthshshshs a răspuns:

Un barbat misogin este un barbat care uraste femeile sau care le trateaza foarte uratwinking

| Just kidding a răspuns:

Misogin = afemeiat big grin

| f a răspuns:

Inseamna sa crezi ca barabatii sunt mai puternici, mai inteligenti, ca au mai multa dreptate decat femeilehappy

| emasweetgirl a răspuns:

Misogin-care manifesta ura pentru femei, care se poarta urat cu femeile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un barb
at care nu ii plac femeile se poarta urat cu ele

| ItDoesntMatter a răspuns:

Inseamna un barbat care uraste femeile