| Chiuaua a întrebat:

Tot auzim expresia a trai clipa sau a-si trai viata, ce inseamna asta pentru voi?
Ce inseamna a trai din plin viata?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
A trai clipa inseamna a ma distra la maxim intr-un anumit moment,aceasta expresie se refera la un moment care nu s`a mai intamplat asa des si care este frumos,placut,distractiv, fenominal etc.
Asi trai viata inseamna asi trai viata la maxim, adica cu orice ocazie sa ne distram.
Sper ca te-am lamurit.

| lory_6894 a răspuns:

A face cat mai multe lucruri distractive:X doar o viata ai traieste-o!:*

| cata_3464 a răspuns:

Adica sa te bucuri pentru fiecare moment happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna sa ai curaj de a face un pas in directia in care doresti, sa nu complexezi, sa nu astepti sa faca altii pentru tine ceva ce poti singur sa faci. Astfel vei ajunge sa te cunosti, vei fi deschis si vei invata sa te bucuri de orice maruntis pe care ti-l ofera viata.winking