| IsaBeLLaa a întrebat:

Ce înseamnă "asdfghk "? E o expresie, sau nu înseamnă nimic? Am văzut mulți ce spun asta, gen " Ești asdfghk! ".

Răspuns Câştigător
| Kiddiix a răspuns:

Esti " asdfghk" inseamna ca esti adorabil, dragut, simpatic :3
Ca si cum nu gasesti cuvantul potrivit pentru a descrie o persoana :*
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doar literele de pe a doua linie a tastaturii insirate

| LenoreVoldaren a răspuns:

"Asdfghk" nu este o singura expresie, de asemenea poate fi orice combinatie de litere de pe tastatura, dar in general se folosesc "asdfghjkl", "asdfdsa" sau "asdhghjkl" etc. Se folosesc atunci cand o persoana nu stie sa-si exprime parerea asupra unui obiect si in loc sa foloseasca epitete sau felurite adjective, practic apasa pe toate butoanele si ce iese e asa zisa "expresie". De exemplu, daca cea mai buna prietena a ales o rochie care tie nu prea iti place si nu vrei s-o dezamagesti (prea tare) atunci ii spui: "Pai. arati asdfghjkl."

| kpoplovermdm a răspuns:

Nu inseamna nimiclaughing...scriu asta pentru ca nu vor sa scrie vreo prostie

| deerok a răspuns:

Salut.

Cand iti spune cineva '' esti asdfghjk '' se refera ca esti frumoasa, draguta. happy Este un '' compliment ''.

Pa, pa.