| Spaz472 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a gandi la rece? Am vazut ca multi folosesc aceasta expresie dar nimeni nu o ia in serios pentru ca nu ii stiu intelesul in totalitate.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

A gandi fara a te lasa influentat de argumentele emotionale si de sentimente, a gandi obiectiv.

| persseuss a răspuns:

Sa gandesti obiectiv, adica sa gandesti ca si cum nu ai avea emotii, sentimente, etc.

| PedoBarbie a răspuns:

Îmi 'merge' mintea la 'rece'.

| ElenaSA a răspuns:

Gandesti obiectiv, fara a fi inflentat de sentimente.

| marinaa9 a răspuns:

Gandesti lucid in orice imprejurare sau situatie, fara a fi deranjat de ceva.Gandesti limpede cum s-ar zice.

| Cupcake a răspuns:

Inseamna acel moment cand trebuie sa iei o decizie importanta si te duci intr-un loc unde te simti bine si incerci sa te gandesti la cea mai buna solutie, pui in balanta avantajele si dezavantajele, fara a fi influentat de sentimente sau de alte persoane. Gandesti ca si cum viata ta ar depinde de acea decizie.

| SoBerzerk a răspuns:

A fi calm, a nu intra în panică.