| ferdinando a întrebat:

Ce inseamna cand cineva vinde un telefon si spune "replica"? FUNDA.

Răspuns Câştigător
| D4ny4WIN a răspuns:

O replica este mai mult sau mai putin identica cu originalul (ca aspect exterior) in rest, in ele gasesti un soft chinezesc, componentele din el la fel, practic e un telefon de doi bani, care nu are nici pe departe functiile iphone-ului.

1. facatura chinezeasca facuta sa se asemene macar fizic cu originalul (sa arate la fel)
2. cu tot, e o porcarie chinezeasca, se strica repede, nu are nimic din ce are originalul, e facut sa para ca e original doar sa arate frumos pus pe masa sau la ureche.
3. arati "shukar" cu el si nu dai multi bani
4. nu are nimic sau aproape nimic din original decat cum arata
5. cat timp nu e original nu are OS pe el, sau in cel mai bun caz are un soft ce imita originalul, deci nu merg aplicatiile facute pentru OS.
FUNDA?

| ferdinando explică (pentru D4ny4WIN):

Da funda. Multumesc mult.

| D4ny4WIN a răspuns (pentru ferdinando):

winking cu placere.

3 răspunsuri:
| ɴιcoleтα a răspuns:

Probabil e fake.