| Oanna203 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon online de ex: Iphone 5 replica...ce inseamna sau la ce se refera cuvantul "replica"?
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| SlyKpeR a răspuns:

Replica= este o copie, o reproducere a telefonului original. O replica inseamna o imitatie estetica a unui telefon dar de obicei se intampla sa fie diferita de original la partea de "hardware" sau specificatii tehnice!

1 răspuns:
| Servicetel a răspuns:

REPLICA inseamna ca nu este modelul original, este o copie un facke sa zic asa, eu nu iti recomand sa iti cumperi asa ceva din cauza ca daca se strica ceva la el nu se mai pot repara sunt telefoane de unica folosinta.