| Genevaaa a întrebat:

Ce inseamna capricios? Capricioasa.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna schimbarea brusca a dispozitiei cuiva daca ceva nu ii convine.De exemplu sa zicem ai putea spune despre mine ca sunt capricioasa daca promit cuiva ca ne intalnim si numai pentru ca nu imi place sms ul pe care il primesc de la el sau nu staruie destul nu mai vreau sa merg, sau ma invita la un restaurant si incep sa aleg din meniu si dupa ce am ales ma razgindesc si il pun sa cheme pe ospatar sa-mi aduca altceva, inseamna deci un om cu toane.Am fost si eu destul de capricioasa in viata de aceea stiu ce inseamna.Si ultima oara el mi-a zis sa ne intalnim cand vreau si pot eu.Si pentru ca mi-a urat La Multi Ani de 27 decembrie si nu de 31 decembrie sau 1 ianuarie cum fac majoritatea oamenilor si cum mi-ar fi placut mie la inimioara, nu am mai vrut sa ma vad cu el.Ba chiar m-am suparat ca nu se gindeste deloc la mine ca de altfel il invitam sa facem impreuna revelionul.Dar daca nu a fost pe faza m-am suparat si nu am mai vrut nimic.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"CAPRICIÓS, -OÁSĂ, capricioși, -oase, adj. Cu manifestări inegale și neașteptate, cu toane; inconsecvent, schimbător"
https://dexonline.ro/definitie/capricios

| relian a răspuns:

Adica figurant laughing

| sierra1 a răspuns (pentru relian):

Nu știe - că scrie cu stânga zice ea. Nici nu s-a inventat gugăl pe la ei

| Genevaaa explică (pentru sierra1):

Ai o problema ca scriu cu stanga sau cum ca n am inteles? Ce limitata in gandire esti. ofof. Am cautat pe google ce inseamna capricios, dar voiam o definitie mai convingatoare.

| sierra1 a răspuns (pentru Genevaaa):

" Genevaaa: Ai o problema ca scriu cu stanga sau cum ca n am inteles? Ce limitata in gandire esti"

așadar tu n-ai ințeles (nici o iotă desigur) și ceilalți sunt "limitați"?

hai să râdem de mila ta!