| împreunăfacembine a întrebat:

Ce inseamna coming out mai precis? Nu ma refer la teoria învățată în școală, ci am am văzut oameni pe Youtube care își făceau coming out. E doar pentru cei din LGBT? Se face doar pe Youtube sau și în scris pe bloguri?

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da, coming out-ul e o expresie care face referire la faptul ca o persoan gay isi dezvaluie orientarea.

| RoCkKiD a răspuns:

Momentul in care spui tuturor o chestie care era in mare parte evidenta iar oamenii te aplauda pentru curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna a oferi celorlalti detalii nesolicitate despre tine de care nu pasa nimanui. Sa nu te astepti insa sa fii aplaudat pentru curajul tau. N-am ajuns inca la fel de rau ca in tari ca SUA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coming out inseamna sa "iasa", "iese la iveala" ceva de genu.