| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce inseamna (engleza-romana) JUNT sau mai precis shake junt (shake stiu ca inseamna a scutura)
Am vazut scris pe un grip de skate si de atunci ma tot intreb ce inseamna si nu am gasit un raspuns clar in dictionar.

3 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Pai creca e o expresie shake junt-a scutura, nici eu nu am gasit un raspuns clar:*:*

| Userrr a răspuns:

E foarte simplu:
shake inseamna a se agita dar junt nu gasesc in dictionare...

| hmp a răspuns:

Sal. pai am eu o solutie... hmm shake inseamna a se scutura, a se agita iar junt poate fi doar junk ceea ce inseamna drog sau drogat din cate stiu ( scuzati-ma daca gresesc) sau junt ar fi putut fi scris cu litera mare adica asa : Junt si era un fel de nume hmm nu sunt prea sigur dar totusi te-am ajutat putin? funda? stiu ca nu prea o merit dar junt nu prea inseamna nimic in limba englezabig grin