| waXonwaXoff a întrebat:

Ce inseamna expresile:"Juma' de buletin" si "Marmota ciocolea inveleaua"?

2 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

Aia cu marmota e altfel. Şi marmota învelea ciocolata în staniol.
E bazat pe o reclamă. Marmota nu poate înveli ciocolata în staniol. Expresia asta este folosită când nu crezi pe cineva sau ţi se pare greu, imposibil ce spune.
De exemplu, îţi spune o colegă : "Mi-am scris tot la mate, am stat până târziu", iar tu "Şi marmota învelea ciocolata în staniol!"
Xoxo.

| florg78 a răspuns:

Juma de buletin:in genul ca esti mica, nu ai destula experienta in ati sustine o opinie,