| gellalbie4ever a întrebat:

Ce inseamna fie care ora din noapte?
gen:eu am auzit de la unii ca ora:
12 e cea mai intunecata ora din noapte
1 ora lui D###U(michiduta)
Vreau dupa superstitii(eu nu cred dar mai sunt 3 luni pana la HALLOWEEN si vreau sa o sperii pe o prietena de a mea, asa ca am nevoie de o ora cat mai infricosatoare, ca sa fac o poveste de groaza.
Mentionez ca ea e usor de speriat!)
Dau funda celui mai complet si complex raspuns!

Răspuns Câştigător
| DeeaV a răspuns:

Sunt doar mituri din batrani, nu semnifica nimic infricosator.

Mai bine te costumezi si ii intinzi niste capcane decat sa ii spui o poveste, fiind halloween o sa fie cu garda sus si nu o sa fie usor de speriatlaughing

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu toate orele au cate o semnificatie. Se spune ca miezul noptii reprezinta ora la care se deschid portile taramului de dincolo, astfel incat fortele mai putin benefice isi fac veacul pe pamant. La fel, ora 3 e considerata o ora malefica, nu-mi amintesc din ce motive. In orice caz, nu se intampla nimic propriu-zis atunci, sunt doar speculatii si superstitii care difera de la o cultura la alta.