| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "hartuirea online"?

Daca X ii trimite lui Y niste mesaje in care doar face troll, si spune, sa zicem, niste cuvinte mai vulgare (dar nu injuraturi) se incadreaza la hartuire? Tinand cont ca absolut niciun mesaj nu este unul de amenintare. Fara poze care sa contina pornografie. Fara mesaje de genul "stiu unde locuiesti, fa aia sau vin peste tine".

Pur si simplu mesaje aiurea. Fara sens. Se pot considera hartuire?

6 răspunsuri:
| Mieeez666 a răspuns:

Troll-ul poate fi considerat hartuire.

| 123121aasjs a răspuns (pentru Mieeez666):

Da-mi un exemplu

| NunuNini a răspuns:

Da, se incadreaza la hartuire. Iar cuvintele alea vulgare, pot fi mai grave decat o injuratura. Fii atent la ce spui. Lasa jocurile murdare ca nu iti va fi moale. Chiar si dupa un ecran poti fi gasit.

| Valeennavoleena65 a răspuns:

Tu ce crezi?

| 123121aasjs a răspuns:

Nu e vorba nici de amenintari nici de violarea vietii private.

E vorba de niste mesaje intre doi anonimi. Sau ma rog. Intre doi useri cu nick name fictiv

| 123121aasjs a răspuns:

Nu e vorba nici de santaj