| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce inseamna L. O. L?big grin Poate vi se pare o prostie ca nu stiu, dar chiar nu stiubig grin

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Inseamna "laughing out loud" - adica "razand in gura mare". E o expresie pe care o folosesti atunci cand incerci sa exprimi amuzamentul online. Din pacate, incep sa aud acest "lol" si in viata offline, ceea ce e dubios. tongue

127 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lol inseamna laughing out loud, ce-i asa greuhappy?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lool=>te prapadesti de ras chiar daca unii cred ca inseamna altceva mai ales BAIET tonguedeci=>lool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"lol" inseamna "lot of laughs" adica "m-ai facut sa rad"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am crezut ca insemna ioi.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da razi in hohote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe^^ "laughing out loud" aka "razand in hohote [rolling on the floor]"

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna ca te spargi de ras rolling on the floor rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna logic. Chiar nu stiati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lot of love :pe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt este "laughing out loud" adica "razand in gura mare" dar eu am mai auzit ca inseamna si "lots of love" dar la partea asta nu stiu!:pe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, lol inseamna dragut sau mai multe expresii de fericire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna mori de ras.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... eu cred ca inseamna "laughing out loud" in romana inseamna "razand in gura mare". Aceasta expresie am auzit-o si pe messtongue(*_*)
Imi place cuvantul acesta. A inceput cat mai multa lume sa-l foloseasca.));batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud adica razand in gura mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots of lough

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna atunci cand esti mirat de ce spune o persoana dar si sigur pe tine ca ce spune el nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L.o.l inseamna logic sau ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prapadesti de ras asta inseamna lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica? vreau sa spun, cineva iti spune ai iesit azi afara, si tu ii spui, da, lol, la ce te referi cand spui asta? ca acel cineva e prost sau ce? explicati-mi va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna rad in hohote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseama logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol este o expresie a chatului care inseamna ca te prapadesti de ras.N u e nimic, nici eu nu am stiut.