| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă mai exact pansexualitate?
Am văzut definiția dar nu am înțeles exact.
E același lucru cu bisexualitatea?

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Sa fii bi inseamna ca de exemplu unei fete ii plac baietii dar intr-o oarecare masura ii plac si fetele, sa fii pansexual insemna ca esti atras de toata lumea indiferent de gen, naționalitate, condiție socială sau religie

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ala a ramas fixat pe stalinism. Ce minte dereglata si vorbeste de altii ca ar fi dereglati!

| Simpatic a răspuns:

Nebunii ale modernismului, sunt atatia dementi scapati de la spitalele ce-i imbraca cu camasi de forta precum Jokerul din Batman.
Inainte nu aveau asemenea apucari si se mai si bateau cu pumnul in piept de cand a cazul zidul berlinului multe dracovenii au aparut. facand o paranteza pe stricatii astia care numai stiu ce gen sexual au, nu stiu nici ce au in pantaloni, Stalin ii ucidea in masa.
Acum vad si eu ca pansexualitatea asta e cam acelasi lucru cu bisexualitatea "Pansexualitatea se referă la capacitatea de a simți atracție sexuală și/sau romantică față de oricine, indiferent de sexul biologic și de identitatea de gen a acestuia."

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Atras de tigăi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa fii in limba sa folosesti tigaile la gatit.

| wildthing a răspuns:

Din ce am inteles eu, pansexualilor nu le pasa de gen, nu fac diferenta intre genuri, ci se indragostesc de persoana... spre deosebire de bisexuali, care fac diferenta intre genuri, dar sunt atrasi dpdv sexual de ambele. Gargara, din punctul meu de vedere...sunt prea multi oameni plictisiti pe planeta asta si au inceput sa inventeze diverse categorii. Deja am vazut ca la acel "lgbt" au inceput sa adauge, pentru ca nu li se mai pare cuprinzator. Acum e "lgbtq+" sau ceva de genu'. Nu ca ar fi important ce cred eu sau ca le-ar pasa lor de ceea ce spun, dar singurele pe care le inteleg, sunt lesbienele, pe restul ii consider niste ciudati. Si da, stiu ca nu sunt politically correct si nici nu-mi doresc.winking

| korina99 a răspuns:

Bisexualitate ca si def din dictionar e:
Existența simultană la același individ (plantă sau animal) a organelor sexuale masculine și feminine.
https://www.qdictionar.com/definitie-dex/bisexualitate.php