| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă. Am văzut un articol pe net despre pansexualitate,bisexualitate, homosexualitate și toate astea. Și într-un fel m-am regăsit. Puteți să îmi spuneți ce să fac?

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Urmeaza-ti ce simti, fa asa, nu te inhiba, nu iti reprima ce simti ca vei suferi mult. Nu te lua dupa altii, nu conteaza ce zic altii, fi discret si da-i drumu inainte. Pana la urma daca esti bisexual e f bine, ca poti alege sexul, un bisexual se simte la fel de bine de ambele sexe, e un mare avantaj. Si eu mi-as fi dorit sa fiu asa, dar nu am avut acest noroc. Daca esti doar homo iar nu e nici o problema, aia e, te vei simti bine asa. Si e mult mai usor decat cu fetele, adica sa ai o relatie. Eu m-am pus pe un site de matrimoniale pentru femei m-am pus, si m-au apelat destui homo, le-am zis ca nu sunt asa, am vb frumos, dar zic ca o sa ai maaari sanse la relatii moca, fara sa faci tu nimic, sa vezi ce misto e. Pansexual e cand te simti atras de orice sex, tot un fel de bisexuala. Mi-as fi dorit sa fiu si doar homosexual dar nici norocu asta nu l-am avut. Nu ma atrag barbatii. Imi doream pentru ca era mult mai simplu, eu nu trebuia sa fac nimic, veneau ei la mine. Asa ca tu acum o sa urmezi care care iti place mai mult, ce te atrage mai mult. Simte-te bine. Multi isi reprima orientarea sexuala doar sa faca ca altii, si sunt deprimati, pai ti se rupe tie de altii, cont sa-ti fie bine. Baga tare!

| LPCTSTR a răspuns:

Cel mai bine ar fi să te accepți așa cum ești, chiar dacă îți ții sexualitatea ascunsă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai in care te-ai regasit ca sunt diferite.
Si eu am aflat ca sunt heterosexuala...

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai si daca esti pan inseamna ca ai putea fi atras si de o persoana transexuala, nu?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Pai atunci inseamna ca esti.

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns (pentru Furnicuta000):

Adică? Mai explicit te rog!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Credeam ca nu esti sigur de orientarea ta.
Nu ar trebui sa ne intrebi pe noi ce sa faci. O sa iti dai seama singur de asta. Cand te indragostesti te indragostesti happy

| acerr a răspuns:

Hehe asta da intrebare,Pai aici nu se da sfaturi,ceea ce simti,ce te atrage,poti fi orice, opinia ta! depinde de emotii, romantism, sensibiliate, noi de unde sa stim cum esti tu... nu?

| acerr a răspuns:

Hehe asta da intrebare,Pai aici nu se da sfaturi,ceea ce simti,ce te atrage,poti fi orice, opinia ta! depinde de emotii fantezii, romantism, sensibiliate, noi de unde sa stim cum esti tu... nu?

| christine99 a răspuns:

Nu te apropia prea mult de comunitatea LGBT, e toxica si e folosita politic. Poti sa fii gay si fara sa te aliezi cu ei, eu sunt de acord cu drepturi pentru homosexuali, dar organizatia aia a inceput sa-mi dea fiori in ultima vreme.

| Blackmetal550 a răspuns:

Salut, daca vrei sa vorbesti cu cineva despre asta da-mi add pe insta, sunt si eu in aceeasi situatie :p " Strokeshine " ma cheama pe insta, poti sa iti faci si cont fake doar sa vorbim happy

| Itsarandomdumbgurl a răspuns:

Fi tu! Trăiește-ți viața în modul în care vrei. Eu sunt homosexuală, mai exact lesbiană, și îmi place de o prietenă, cea mai bună prietenă.