| Wwwx a întrebat:

Ce inseamna nr. fisa/carnet de sanatate de pe adeverintele medicale?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este numarul fisei tale de la acel cabinet al medicului de familie pe care il ai.Acolo ai istoricul evolutiei tale de sanatate pana in prezent.Se trece pe adeverinta eliberata de medicul de familie.Ca din alta parte oricum nu poti lua adeverinta.

| Kaℓi a răspuns:

Fiecare pacient are la cabinetul medicului de familie o fisa care contine istoricul medical, prescriptii, analize etc. Probabil despre aia e vorba, ca adeverintele medicale medicii de familie le elibereaza... nu?