| matadoru a întrebat:

Ce inseamna P. S? Am vazut multi care scriu de ex. p. s administratia, p. s. buna intrebare, p. s. foarte interesant etc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Post Scriptum. O adaugare la ce ai scris anterior, fara a se referi neaparat la ce ai scris, poate fi vorba si de altceva ce vrei sa aduci la cunostinta celui caruia i-ai scris. Numai bine!

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

P. S. - Post Scriptum

| MidnightLady a răspuns:

Inseamna Poti Studia si tu abrevierile folosite in limba romana.

| cerculetezburatoare a răspuns:

P. S- post scriptum (ceva care il adaugi dupa ce ai scris ce ai avut de scris, se poate referi la ceea ce ai scris mai anterior si vrei neaparat sa-l pui in evidenta sau nu)

| alinutza4a a răspuns:

Vine din latina, post scriptum (adica dupa ce ai scris ce aveai de scris mai adaugi ceva)

p. s. buna intrebare(multi nu stiu raspspunsul)