| whatisthis19 a întrebat:

Ce inseamna parinti stricti?

5 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Adica cer prea multe de la copil! si crede-ma ca sunt destui de astia!

| aumih16 a răspuns:

Acum eu nu zic spun ca e bine sa le faci copiilor toate poftele! dar totusi nici strict nu e bine sa fii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti care nu stiu sa-si educe copii. De indata ce acei copii vor ajunge sa iasa in lume, vor face tot ce n-au putut face acasa. Droguri, betii, batai etc. De ce? Pentru ca doar au fost restrictionati, nu si educati cu "De ce nu e bine?" (liste motive)

| MaryMaria333 a răspuns:

Aia exagerati care sunt tot timpul cu ochii pe tine, iti pun limite exagerate, nu ai voie aia-aia, is exagerat de protectori. Nici chiar asa!

| Jouliete a răspuns:

Adica parinti mai exigenti care cer mai mult de la copii lor. Nu îi lasa pe copii sa facă cum vor ei si le dau mai multe reguli. Spre exemplu le dau un o anumita perioada de iesit afara, ii obliga sa invete mai mult, iar daca nu respecta ce au de facut, copii sunt certati.