| tu esti originalul nu copia a întrebat:

Ce inseamna pentru voi craciunul?
Pentru alti inseamna distractie. pentru alti cadouri; oare cine s-a nascut de craciun?
Am uitat ca craciunul e pentru slavirea DOMNULUI sau nici vorba de asta?

3 răspunsuri:
| Anonim_5535 a răspuns:

Ce ai spus in a 2 propozitie e adevarat cand vine craciunu auzi:
"-IEEEEE! CADOURI! DEABEA ASTEPT!"
a 2 zi:
"-Ce ai primit :O?"
Nu cred ca am ce sa iti mai spun ce cred daca tu ai spus deja ca
"e pentru slavirea DOMNULUI" sper sa nu ma fi incurcat de abia m-am trezitwinking Sarbatori Fericite!

| Diiana232997 a răspuns:

Pai Craciunul este(pentru mine)cea mai frumoasa sarbatoare.De Craciun sa obisnuieste sa:se impodobeasca bradul, oamenii sa colinde sau sa asculte colinzi, taierea porcului, impodobirea caselor, multe prajituri si multa mancare.Toti trebuie sa sarbatorim de Craciun, mai ales ca anul acesta cred ca va fi zapada, orasele impodobite de luminite. E foarte frumos de Craciunwinking. Ar trebui cu toti sa mergem la biserica in 25 Decembrie, chiar daca poate nu obisnuim sa mergem macar de Craciun si de Pasti(chiar daca trebuie mai desbig grin). Craciunul inseamna bunavointa si linistebig grin.

Răspuns utilizator avertizat