| LeFallenAngel a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi o mamă?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana care e mereu alaturi si iti vrea mereu binele, chiar daca tu nu il vrei.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Doamne, ce întrebare frumoasă happy să încep cu partea negativă: vreau să excludem de aici unele mame care-și lasă copiii, îi aruncă, îi omoară și așa mai departe și mai vreau să menționez că mamă nu e cea care te face, e cea care te crește.
Mama e una dintre persoanele pe care le iubesc cel mai mult...are cel mai bun suflet, mi-a iertat întotdeauna toate prostiile făcute, unele mai mici, altele mai mari și nu și-a întors niciodată spatele către mine chiar dacă am supărat-o de multe ori cu voie sau fără voie. Acum că m-am mai maturizat și am început să văd că nu e „cool" deloc să te cerți cu mama și să te lauzi prietenilor cât ai fumat, băut, încerc să o bucur și eu pe mama așa cum pot, știu că pentru ea contează orice, și cel mai mic gest, câteva rânduri scrise din suflet pe o bucată de hârtie au făcut-o să plângă. Mama m-a ajutat să văd oamenii de calitate din viața mea, cei care merită să rămână alături de mine și care nu și, deși nu am ascultat-o inițial pentru că m-am gândit că se poate înșela, acei „prieteni" și-au arătat adevărata față și ca drept urmare, în afara familiei, singura persoană dragă e iubitul meu, dar deja pot considera că face parte din familie după atâta timp.
Mama m-a învățat să prețuiesc cu adevărat familia, m-a învățat că prietenii vin și pleacă și foarte rar poți găsi un prieten adevărat, mai ales dacă ești la vârsta adolescenței unde anturajul influențează extrem de mult.
De fiecare dată când venea de la serviciu, ne aducea câte ceva dulce mie și fratelui meu și încă face asta, chiar dacă uneori banii nu prea erau.Nu ne-a educat cu bătaie, cu injurii... N-a uitat niciodată că e ziua noastră, că e Crăciun și vine moșul, că e Paște și vine iepurașul, că a căzut un dințișor și vine zâna măseluță și ne lasă câte o ciocolată sub pernă. Atunci nu înțelegeam, chiar credeam în astea și nu conștientizam de fapt cât de mult ne iubește mama pe mine și pe frate-meu. Și ca drept urmare, și noi o iubim...
Nu mai știu ce să spunlaughing nu pot exprima în cuvinte cât de mult îmi iubesc mama, o iubesc enorm. Iubiți-vă și voi mamele cât le aveți ca să nu regretați după. O zi frumoasă tuturor

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Foarte frumos :3
Si eu gandesc la fel.