| T30D0RA a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi religia?

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Hmm. Dumnezeu mai bine zis, pentru mine e tot.cred f tare in El si in tot ceea ce tine de credinta, religie. fara el noi nu am exista, am fi un nimic pe lumea asta. cel putin asa cred eu.desigur ca sunt multe persoane care nu cred sau probabil asta vor sa para, ca nu ar crede, dar in sinea lor tot le este frica de Dumnezeu.sunt convinsa de chestia asta. daca cunosti cuvintele."Eu sunt calea, adevarul si viata"... ai ce intelege de aici.
:*

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

O doctrina la care oameni se roga sa le fie ertate pacatele de azi ca maine fac altele.Si se mai roga sa le dea bani multi, masini, vapoare, avioane, case, femei, barbatii, dragoste, sanatate, trandaveala multa, chestii din astea, dar nimeni nu se roga de vreo munculita.

| Momo_4574 a răspuns:

Pai religia e ceva inventat de oameni.Credinta adevarata se bazezea in increderea totala in Dumnezeu ceeea ce putini o au. deci faza cu religia e o inventie, deoarece daca ar fi fost intr-adevar ceva cum sa-i zic 100% sfant nu sar mai fi creat atatea fiecare cu Dumnezeul propiu, pentru ca exista doar unul.happyparerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult zgomot pentru nimic... Pardon Shakespeare, mi-a scapat... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Andaranda,
Imi dai stupid pentru ca nu sunt credincioasa ca si tine? Eu nu vreau "sa par", cum zici tu... pe cine vrei tu sa impresionez? E mult mai simplu, nu cred... Dar "cred" ca ai nevoie sa-ti faci o noua coafura. Uita-te la mine, eu mi-am cumparat ochelari noi. Ce clasa am!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare nimic.