| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi succesul?

28 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Bani si respect si sa nu sacrific prea mult din cine sunt pentru a obtine aceste lucruri. Daca reusesti sa obtii bani si respect fara sa te compromiti sau sa iti vinzi sufletul inseamna ca esti cineva.

| aumih16 a răspuns:

Sa realizezi ceva in viata! asta-i succesul! sau daca vrei sa fie eventual intr-o firma! tot succes e si ala!

| RKBlue a răspuns:

Sa faci ceea ce iti place.
Daca te referi la succes ca ceea ce considera unii cand vorbesc de oameni bogati sau celebritati, atunci poate fi vorba de a face ceva ce iti place la un nivel inalt incat sa ii bucure pe altii, sa-i ajute sau sa lase ceva in urma.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa reusesti, intr-o maniera omeneasca, sa realizezi ceea ce iti propui sa faci si ce vrei cu adevarat.

Dar asta nu este nimic in comparatie cu : cum stii cu adevarat ce vrei big grin Pentru ca daca cineva reuseste sa faca ce a vrut, dar dupa realizeaza ca nu asta i-a satisfacut nevoia sau nu asta a vrut, atunci... nu este succes. Dar este strict parerea mea gresita probabil.

| RAY a răspuns:

O cabana langa un lac

| Michaeel a răspuns:

Sa fii la casa ta, sa ai o familie si sa ai un loc de munca decent.Sa fii implinit in viata, sa stii ca nu ai trait degeaba si ca a ramas ceva in urma ta.

| Nemessys a răspuns:

Succesul este punctul in care ai realizat tot ce voiai dintr-un anumit sau chiar mai multe puncte de vedere. Profesional, relational sau chiar un vis, un target.

| Dismally a răspuns:

Succesul inseamna sa obtii tot ce iti doresti. Multi confunda succesul cu bogatia materiala si cu functia pe care o ocupa un anumit indivit dar acestea sunt opiniile unor oameni limitati, unor oameni care nu au opinii... big grin Succesul este o notiune care difera de la individ la indivit pentru ca nu toti oamenii isi doresc acelasi lucru.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Pentru mine succesul înseamnă să ai reușite, să-ți reușești cele propuse.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa obtii ceea ce vrei si ceea ce-ti propui.

| RAY a răspuns:

Pe viitor poti cauta si in arhiva TPU -n 3 Noiembrie 2014 | anamary a răspuns:
Succesul pentru mine se imparte in mai multe categorii:
1.succes personal
2.succes sentimental
3.succes financiar si in cariera
4.succes spiritual
Toate sunt la fel de importante in viata unui om si un om care are "succes" se defineste ca fiind un om multumit pe toate acele planuri.Desi pare ca familia, credinta si cariera se exclud unele pe altele, un om de succes este acela care reuseste sa le imbine pe toate.
Pentru mine, o femeie de succes se caracterizeaza ca fiind o sotie buna, cu un sot tot de succes si copii cu potential, o femeie care are o cariera bazata pe vocatia ei si ii place ceea ce face.La fel si in cazul unui barbat.
Desigur, pentru unii oameni succesul inseamna doar o familie fericita sau doar o cariera de succes sau doar multi bani, insa pentru mine un om de succes este acela multumit de sine, care zambeste in fiecare zi si este recunoscator pentru viata pe care a primit-o.Un om de succes nu se va plange niciodata ca e criza(pentru ca el stie sa-si gestioneze banii si afacerile), un om de succes nu are probleme majore in familie(pentru ca isi alege un partener de viata capabil si isi educa copii adecvat), un om de succes face doar ce considera el(deoarece cere sfatul familiei dar nu se lasa influentat de parerile lor), etc.
Pentru a afla mai multe despre o femeie de succes te invit sa-mi vizitezi site-ul meu de dezvoltare personala, care este creeat special pentru aceste teme: http://instilmare.wordpress.com/
Daca te abonezi si la newsletter este minunat pentru ca vei avea anumite avantaje fata de ceilalti vizitatori.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează

| SilentRain a răspuns:

Nu caut succesul, liniștea metal și pacea sufleteasca e suficient pentru mine

| Mosotti a răspuns:

Sa fi implinit, sa atingi ce iti doresti in viata.

| OldSoul a răspuns:

Sa fii multumit cu viata pe care o ai si sa ai constiinta impacata.

| Celcestietot a răspuns:

Cheia succesului!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Pauze lungi și dese.winking

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pauze lungi si dese, cum ar fi 300 de zile libere pe an, dar platite laughing.

Pentru mine succesul este timpul.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Familie, prieteni și bani suficienți, în cel mai bun caz

familie, prieteni, și să mă descurc cât de cât cu banii, în cazul de mijloc

familie, puțini prieteni și foarte foarte foarte greu să mă descurc cu banii, în cel mai rău caz

Mai jos de atât consider că se numește insucces big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Reusita.
Dpdv profesional, ma multumesc cu bani si renume.
Pe plan personal, indeplinirea planurilor si a dorintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respect si recunoastere din partea unor straini, printre altele(pentru reusite intelectuale).

| relian a răspuns:

Succesu e atunci cand ai noroc chior laughing, sau esti la timpul potrivit, la locul potrivit si se cauta ceea ce tu stii sau ai

| SingleForOne a răspuns:

Linistea sufleteasca, conectiunea dintre oameni, animale, si natura, gandirea comuna, unirea fortelor din fiecare pentru realizarea unor lucruri.

| mgtow a răspuns:

Sa obtin tot ce imi doresc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să reușesc prin metodele cinstite, corecte și prin muncă eficientă, ceea ce îmi propun. Zic cinstit și prin muncă eficientă, deoarece un lucru obținut ușor și prin mijloace îndoielnice și necinstite nu durează. Despre asta am și o vorbă :nu te încredere în stabilitatea lucrurilor care se obțin ușor" și mai există și versetul acesta: "Bogăţia câştigată fără trudă scade,
dar ce se strânge încetul cu încetul creşte." - Proverbe 13:11

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să realizezi ceea ce ți-ai propus.

| BecSpart a răspuns:

Să avansez la maxim în domeniul meu

| CleanHeart a răspuns:

Sa fiu impacata cu mine si pas cu pas sa-mi indeplinesc visele.

| Onisim10 a răspuns:

Să câștigi ceva, așa cred eu, succes, o reușită.