| EllaEly a întrebat:

Ce inseamna pentru voi succesul?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Adevăratul succes al cuiva trebuie asociat cu lucruri mult mai importante decât cariera laică sau valoarea casei, a maşinii ori a ceasului. Nu este oare logic să evaluăm succesul cuiva luând în considerare persoana însăşi, inclusiv principiile după care se ghidează şi scopul pe care îl are în viaţă? O persoană poate fi inteligentă şi influentă, dar, în acelaşi timp, fără principii morale şi lipsită de iubire şi prieteni. O altă persoană, care se bucură de faimă şi bogăţii, s-ar putea întreba privind în urmă: La ce bun toate astea? Care este sensul vieţii mele?
Aşadar, este raţional să credem că oamenii care au cu adevărat o viaţă de succes se concentrează asupra unor lucruri mai importante, cum ar fi principiile sănătoase. De aceea, ei se bucură de pace lăuntrică, de respect de sine şi de respectul celorlalţi. Ei au un scop, care nu se limitează la propria lor persoană şi care dă valoare vieţii lor şi le aduce satisfacţie
Pe situl jw.org poti gasi articole interesante la sectiunea adolescenti.

| grab a răspuns:

Ca sa simti succesul trebuie sa fii convins ca e pe munca ta.
succesul inseamna ca ai cam tot ce simteai ca iti lipseste indiferent pe ce plan.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Sa înțelegi cat mai bine viață si propria persoana si sa trăiești in armonie cu cele stiute.

O zi buna!

| anamary a răspuns:

Succesul pentru mine se imparte in mai multe categorii:
1.succes personal
2.succes sentimental
3.succes financiar si in cariera
4.succes spiritual
Toate sunt la fel de importante in viata unui om si un om care are "succes" se defineste ca fiind un om multumit pe toate acele planuri.Desi pare ca familia,credinta si cariera se exclud unele pe altele, un om de succes este acela care reuseste sa le imbine pe toate.
Pentru mine, o femeie de succes se caracterizeaza ca fiind o sotie buna, cu un sot tot de succes si copii cu potential, o femeie care are o cariera bazata pe vocatia ei si ii place ceea ce face.La fel si in cazul unui barbat.
Desigur,pentru unii oameni succesul inseamna doar o familie fericita sau doar o cariera de succes sau doar multi bani,insa pentru mine un om de succes este acela multumit de sine,care zambeste in fiecare zi si este recunoscator pentru viata pe care a primit-o.Un om de succes nu se va plange niciodata ca e criza(pentru ca el stie sa-si gestioneze banii si afacerile), un om de succes nu are probleme majore in familie(pentru ca isi alege un partener de viata capabil si isi educa copii adecvat), un om de succes face doar ce considera el(deoarece cere sfatul familiei dar nu se lasa influentat de parerile lor), etc.
Pentru a afla mai multe despre o femeie de succes te invit sa-mi vizitezi site-ul meu de dezvoltare personala, care este creeat special pentru aceste teme: http://instilmare.wordpress.com/
Daca te abonezi si la newsletter este minunat pentru ca vei avea anumite avantaje fata de ceilalti vizitatori.