| KiaraHoney a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un prieten(amik*)?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

O persoana careia sa ii spun tot ce ma necajeste, in care sa am incredere si reciproc bineinteles, o persoana care ma respecta, ma iubeste si ma accepta asa cum sunt si reciproc, o persoana care nu te tradeaza, iti pastreaza secretele si nu te inlocuieste niciodata cu nimeni.

Sunt foarte rari prieteniihappy

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pentru mine amic si prieten sunt 2 lucruri total diferite.
amicul e orice cunostinta pe care o agreezi, dar de care nu esti apropiat, doar va salutati si cate-o discutie din cand in cand
Prietenul e o prezenta continua in viata ta...

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, este o diferenta enorma intre un prieten si un amic. Amicul (parerea mea) este cel care te saluta...beti 2 beri impreuna si nimic mai mult.Prietenul este cel pe care il poti suna la orice ora.Prietenul este acea persoana care iti va spune cand ceva nu este ok cu tine iti va atrage atentia cand faci un comentariu nepotrivit, tocmai din dorinta de a te ajuta. Sunt 2 categorii foarte diferite.Amicul spune ceea ce vrei tu sa auzi pe cand prietenul iti va spune ce va simtii si ce crede stiind ca asta va fi mai bine pentru tine si ca acel sfat( chiar daca nu iti convine) te va ajuta. Bafta happy