| Andreasx a întrebat:

Ce inseamna sa dai 40de Liturghii(sărindarele)? cum procedez? merg de 40de ori la biserica cand e Sf Liturghie si dau pomelnic cu numele celor adormiti? Am inteles ca asta ii ajuta mult pe cei care au incetat din viata.Credeti in viata de apoi? Daca nu, de ce?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crezi in minciunile astea? Astea sunt inventii si minciuni ca sa cîstige preoții bani.,

| AC4S4 a răspuns:

Cred in viata de apoi, dar nu cred ca daca faci slujbe la biserica, pomana, etc. vor ajuta omul mort cu ceva. Rugaciunile ii ajuta pe cei in viata, insa nu pe cei morti.