| ViseColorate_4467 a întrebat:

Ce inseamna sa "furi curent"?

23 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Sa te legi la o retea electrica in mod ilegal si sa nu platesti nicio taxa de curent happy

| Angiutssa a răspuns:

A fura curent=1. a minti, a exagera, a abera
Exemple: -Am dansat aseara cu Jennifer Lopez pe masa in sufragerie
-Nu mai fura curent, stupid, ca e scump!
Sursa:www.123urban.ro

| Eღilia62 a răspuns:

Inseamna sa vorbesti aiurea sau sa minti.Asta inseamna.

| maryus92 a răspuns:

Furi curent = prost

| Dootzy a răspuns:

Sa vorbesti urat sau sa injuri.

| LoveChocolate10 a răspuns:

Nu exista asa ceva.Baiatul ti-a facut o farsa si de aceea te-a si intrebat daca te-ai prins.

| Oάηά_1252 a răspuns:

"Furi curent"= Adica ca si cum ti-ar da un "jeth" ceva de genu', siktir...e o aberatie big grin

| Cromasston a răspuns:

Atunci cand te bransezi la altcineva(sau de la stalp fara stirea celor de la ELECTRICA) si nu ai contuar, cei de la Electrica spun ca furi curent

| Pixel2009 a răspuns:

Hey:* Expresia "furi curent" se foloseste de foarte mult timp...Eu o stiu de vreo 4 ani. E ceva gen... minti sau "du`te ba de aici" sau "Ma iei la misto?" E ceva ce folosesc pustii pentru a se da interesantihappy

| nenitzu86 a răspuns:

Inseamna ca esti nebun happy

| ViseColorate_4467 explică:

Nu ma referam la adevaratul sens al expresiei "a fura curent". un prieten m-a intrebat acum cateva zile pe mess daca fur curent si eu l-am intrebat ce inseamna. el mi-a zis ca daca nu ma prind asta e...si eu l-am facut prost la care el mi-a zis "chiar ca furi curent". si vreau sa stiu ce inseamna.sunt sigura ca e ceva jignitor.happy

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Wireless asta inseamna!

| nanotek a răspuns:

A fura curent inseamna a exagera...da tu nu sti sa dai funda pentru cel mai bun raspuns?

| CrunkJuice a răspuns:

A fura curent= nebun(dus cu pluata)

| LittleGirlMonster a răspuns:

Fur curent inseamna a innebuni a face tot felul`de prosti chestii dinaste`a.big grin

| Ðίдηд a răspuns:

A fura curent=a exagera, a vorbi fara rost big grin

| madducu a răspuns:

Poate s-a referit daca furi in fiecare zi, permanent:-?
http://dexonline.ro/definitie/curent

| razekery a răspuns:

Inseamna sa faci pe prostu sa minti oamenii ca nesimtitu

| NicoNicoNiiiii a răspuns:

E ca si expresia 'esti asa urat ca strici aparatul foto' doar ca aici nu era vorba de uratenie...

| MisteriousGirl_1272 a răspuns:

Simplu : nebun. happy

| Adde_8570 a răspuns:

Nu mai spuneti prostii! si eu am patit la fel.m-a intrebat cineva si eu am ramas ceva de genu:O?! laughing e ca si cum te-at intreba : ai chef de misto? sau ma iei la misto? cu intelesul astahappy

| LostProphet26 a răspuns:

Mai nou a fura curent inseamna hacking la nivel international! ca sa confirmati raspunsu, google it

| geosteel a răspuns:

Ai de invatat nepoate...sa te uiti la o faza din filmul gajo dilo si ai sa vezi cum se face! sa nu incerci acasa.